”Tidningen är en vaktpost, ett vakttorn. Den är en strålkastare som hjälper till att kasta ljus över det som sker i samhället både i dess negativa och dess positiva stunder. Tidningen är de enskilda människornas kontrollorgan och ska för dem skildra och tolka hur de folkvalda representanterna och ämbetsmännen sköter sina uppgifter.”
- Carl-Adam Nyeop

Bihanget är AJF:s främsta medie och vi strävar efter att hålla Er affärsjuridikstudenter uppdaterade om aktuella händelser. Bihanget är den strålkastare som hjälper till att kasta ljus över det som sker i vår utbildning, för vad vore väl en demokratisk värld utan en informationskälla?

Bihanget, som numera kommer att uppdateras via webben, är en tidning av studenter för studenter.

Sponsrad av

bihanget - nöje och kultur

hahahahah



Overallsinvigningen 2011

Skicka sidan Skriv ut PDF

 

 

 

Den sista dagen i oktober månad gick den traditionsenliga overallsinvigningen av stapeln. Dagen då AffJur-n0llan officiellt blev fullfjädrade ettor!

 

Senast uppdaterad 2011-11-23 13:09 Läs mer...